Есе «Сучасний вихователь — це…»



Якщо вчитель поєднує в собі любов до справи і до учня,
він — досконалий вчитель.
                                                                                              Л. М. Толстой
Як стають педагогами?
Більшість людей влаштована так, що усе життя прагне пізнавати, вчитися, відкривати і розвивати в собі нові якості, можливості і здібності. Майже кожна людина, часто не усвідомлюючи того, прагне стати всебічно розвиненою особистістю, хоче бути освіченою, вихованою, красивою, фізично розвиненою, соціально адаптованою та потрібною для суспільства. Пізнаючи різні дисципліни і досягаючи усе більш високих досягнень у своєму розвитку ми передаємо свої знання іншим учасникам руху, назва якому - життя. Але є особлива частина людського суспільства - це люди, що свідомо вибрали шлях професійної передачі своїх знань. Вони проявляють відданість своїй спеціальності, та вкладають в підопічних усе, що об'єднується поняттям «душа». До них відносимо викладачів, учителів, тренерів, вихователів, інструкторів. А всі разом вони - педагоги.
Педагогіка - справа ентузіастів, які з дитинства бачили себе в ролі наставника, мріяли «сіяти розумне, добре, вічне», формувати нове покоління. Педагог - не просто професія, це місія. Від них вимагається багато: бути коректними, уважно ставитися до дітей, виявляти цікавість до своєї роботи, предмету. Сучасне життя безперервно змінюється, у дітей тепер нові інтереси, захоплення, ідеали. Щоб завоювати довіру дітей, необов'язково поділяти їхні погляди, але знати про них необхідно. Вихователям постійно доводиться спілкуватися не лише з вихованцями, але і з їхніми батьками, бабусями і дідусями. 
         Це люди, що належать до різних соціальних сфер, і з кожним з них
треба порозумітися, підібрати до них ключик, завоювати довіру, щоб і
для них слова педагога були важливі і вони виконували його рекомен-
дації.
Від такого взаєморозуміння залежить багато. Відмінними рисами справжнього педагога повинні стати постійний саморозвиток і розширення власного кругозору, удосконалення методів роботи.
Професіоналізм вихователя є однією з передумов успішної професійної діяльності. Саме вихователь впроваджує сучасні інформаційно-комунікаційні технології, інноваційні методики в дошкільну освіту, створює умови для всебічного розвитку особистості кожної дитини. Ключову роль у процесі такого поєднання відіграють інформаційно-комунікаційні технології. Сучасний вихователь повинен ефективно використовувати у своїй професійній діяльності можливості комп’ютерної техніки та мережі Інтернет.
Моя робота - улюблений спосіб пізнання, творчості, спілкування, самовираження. Мої колеги - мої однодумці, нам довірили долі наших вихованців. Усім цим мені треба розпорядитися мудро і точно.
 


Немає коментарів:

Дописати коментар